Výroba a efektivita

KDY: 21.11.2013  9:00 - 16:00

KDE: Kongresové centrum Brno, BVV - Výstaviště 405/1

ORGANIZÁTOR: MES CENTRUM

foto celkove

Konference Výroba a efektivita byla další aktivitou sdružení MESCentrum.cz jejimž cílem bylo seznámit posluchače – konečné uživatele i odborníky z dodavatelských společností – s novinkami při využívání informačních technologií při zvyšování efektivity výrobních společností.

Nejednalo se o prostou prezentaci produktů, ale hlavně o představení nových trendů, metodik a postupů, které umožní uživatelům dosáhnout požadované efektivity procesů v jejich společnosti. Přednášející se tentokrát soustředili  především na tématiku zvyšování produktivity cestou plánování a rozvrhování výroby, stranou nezůstala ani oblast ekonomické návratnosti informačních systémů výroby – MES, zvyšování výtěžností stávajících prostředků a v neposlední řadě zařazení robotů do komplexního IS výroby

Prezentace  ke stažení:

Úvod - Leoš Hons.pdf 

 MESA - Karl Schneebauer.pdf     

 MES_PHARIS_ekonom_navratnost.pdf 

MES konference Brno 2013-11 KOMIX.pdf                   

 FCC PS - Havle [Compatibility Mode].pdf 

 BERGHOF_Výroba 2013.pdf                                                               

 Anasoft_Produktivita 2013.pdf

 

Program konference: 

  • 9:00 – 10:00       REGISTRACE
  • 10:00 – 10:15     MESCENTRUM:  O současných a připravovaných aktivitách MESCentra.cz (Leoš Hons)
  • 10:15 – 11:00     UNIS:  Studie ekonomické návratnosti implementace MES systému (Martin Urban)
  • 11:00 – 11:45     KOMIX:  Nástroje pro efektivní řízení firmy (Petr Sobotka, Miroslav Bauer)
  • 11:45 – 12:30  ANASOFT: Manažment výrobních operací- řešení pro potřeby zítřka.  Praktická ukázka integrace výrobních zařízení, pracovních postupů a interakce operátorů v prostředí BPM modelera. Uživatelské výhody a porovnání nákladů na provoz se standardním řešením.(Peter Bílik - Business Analytik, Ivan Brezovský - Account Manager)
  • 12:30 – 13:15     PŘESTÁVKA, OBĚD
  • 13:15 – 13:35     FCC průmyslové systémy: Integrace robotického měřicího pracoviště do MES   (Otto Havle)
  • 13:35 – 14:05     MPDV MIKROLAB: Efektivní výroba s integrovaným modulárním MES systémem (Petr Nejdl)
  • 14:05 – 14:45     IS BERGHOF: Tlak na efektivitu výroby se trvale zvyšuje - řešením je ERP Tuning. (Milan Hruška)
  • 14:45                  DISKUZE, ZÁVĚR

 

Seznam a představení přednášejících společností: 

UNIS, a.s.:

Unis

UNIS je přední světový dodavatel řešení pro výrobní automatizaci. Již více jak 20 let přichází s inovativními řešeními, které zahrnují unikátní Výrobní informační systém MES PHARIS, který je předním systémem svého druhu na trhu. Našim zákazníkům nabízíme řešení s nízkými náklady na pořízení a provoz (TCO) a naše řešení v oblasti výrobní automatizace zahrnuje procesní strategii, navrhování, na SOA založenou integraci, data management, procesně řízenou implementaci produktu MES PHARIS a poradenství a služby.

ANASOFT, s.r.o.:

logo

Jsme úspěšným dodavatelem vývoje softwaru, konzultačních služeb a systémové integrace už více než 20 let a pracujeme na Slovensku, v USA, Německu a České republice. Působíme v různorodých segmentech - jsou to zejména Obchodní a výrobní společnosti , Státní a veřejná správa, Finanční instituce, Telekomunikace, Správa bytového fondu, Výroba tepla, Zdravotnictví. Speciálně pro segment výroby nabízíme celosvětově rozšířené řešení EMANS, pro oblast logistiky nástroj na optimalizaci logistických nákladů: VIATUS. Anasoft zastává pozici jako jeden z klíčových dodavatelů IT služeb. Zaměřujíc  se na kvalitu dodržujeme mezinárodní standardy definované normou ISO 9001:2000 i ISO 27001:2005. Cílem je neustálé zkvalitňování softwarových produktů a služeb poskytovaných zákazníkům v souladu s nejnovějšími poznatky, trendy a normami IT sektoru.

FCC průmyslové systémy:

logo

FCC průmyslové systémy je technicko - obchodní společností, zastupující výrobce v oblasti průmyslové automatizace. Naší významnou specializací jsou systémy pro strojové vidění využívané v oblasti výrobní automatizace a kontroly jakosti. Našimi zákazníky a obchodními partnery jsou firmy zabývající se systémovou integrací, projektováním a realizací řídicích systémů pro průmysl a telekomunikace, i samotné průmyslové podniky provádějící investiční výstavbu, rekonstrukce nebo údržbu ve vlastní režii. Od roku 1999 máme zaveden certifikovaný systém řízení jakosti dle ISO-9001:2000.

IS BERGHOF s.r.o.:

logo

Společnost Berghof Systeme byla založena v roce 1992 v Königsee (Německo). Sídlo společnosti v Duryňsku je zároveň centrálou skupiny firem v Německu, Rakousku, Spojených Státech a České republice. Více než dvacet let skupina Berghof úspěšně podporuje zákazníky z řad výrobních společností při plnění stanovených podnikových cílů. Jedná se o snižování skladových zásob, zkracování průběžné doby výroby, zvyšování spolehlivosti dodávek a kombinace těchto cílů dle konkrétního typu výroby, od sériové až po zakázkovou výrobu s charakterem projektu. Unikátním na řešení pro adaptivní pokročilé plánování s názvem Adaptive Manufacturing Control (AMC) je fakt, že díky aplikaci principů kybernetiky a statistických metod jsou zákazníci efektivní dlouhodobě. Zpětná vazba udržuje průběžně vysokou kvalitu podnikových dat důležitých pro plánování. To je naprosto nutný předpoklad pro reálné plánování výroby a logistiky na jakékoli úrovni. Potenciál přínosů AMC projektů lze navíc změřit dopředu na konkrétních datech zákazníka a tím eliminovat riziko investice. Vedle specializace na ERP/APS Tuning a optimalizaci zdrojů a komplexních procesů v zakázkové výrobě patří k firemnímu profilu, vedle vývoje softwaru, také dodávky špičkového ERP řešení německé společnosti PSI AG s názvem PSIpenta.

KOMIX s.r.o.:

KOMIX logo rgb bile pozadi 160x26px

KOMIX s.r.o. je česká společnost založená v roce 1992. Specializuje se zejména na dodávky informačních systémů nebo aplikací na klíč, dále pak integrační nebo transformační projekty. Společnosti KOMIX také poskytuje konzultační služby zaměřené jak na návrh informačních systémů, tak na jejich kvalitu, testování a provoz. Posláním společnosti KOMIX je pomocí ICT technologií zlepšovat lidem život, usnadnit jim práci a firmám poskytovat dlouhodobou konkurenční výhodu.

MPDV Mikrolab GmbH:

Banner-MPDV

Společnost MPDV založená před více než třiceti lety je předním světovým dodavatelem výrobních informačních systémů (MES), které se specializují na sběr a zpraco-vání dat v oblasti výroby, lidských zdrojů a řízení jakosti. Společnost MPDV má své ústředí v Německu a pobočky v Evropě, Asii i USA. Základním produktem společnosti MPDV je HYDRA – celosvětově užívaný výrobní informační systém (MES), který je základem inovativních řešení umožňujících zvyšovat ekonomickou efektivitu ve výrobních podnicích, zprůhledňovat procesy s přidanou hodnotou a odkrývat  jejich skrytý potenciál.

 


 

Sponzoři konference:

Unis                            Banner-MPDV

Jste zde: Home Akce Konference Výroba a efektivita