European Manufacturing Strategies Summit 2015

Kdy:                  26. až 28. října 2015
Kde:                  Neuss, Německo
Organizátor:    WTG Events s lokální podporou MES Centra a Automy
Cena:                zdarma pro členy organizace MES Centrum
 
Seznamte se s nejnovějšími evropskými trendy v průmyslové výrobě. Společnost WTG Events (s lokální podporou MES Centra a Automy) pořádá ve dench 26. až 28. října 2015 v Neussu nedaleko Dusseldorfu v Německu již jednáctý ročník konference European Manufacturing Strategies Summit. Akce má svou vzdělávací i společenskou stránku, kromě sdělování nových poznatků a sdílení zkušeností je jejím cílem také vytvořit prostor pro vzájemné diskuse odborníků z průmyslu.
 V letošním roce jsou na programu především tato témata:

-        jak posílit adaptibilitu výroby v době nastupující digitalizace průmyslu (Industrie 4.0),

-        jaké zkušenosti mají ostatní podniky s dosahováním vysoké spolehlivosti a výkonnosti (koncepce High Reliability Organisation a High Performance Organisation),

-        jak se vypořádat s rostoucími požadavky zákazníků na flexibilitu, zakázkovou výrobu a zkracování dodacích lhůt,

-        jak uplatnit principy štíhlé výroby nejen ve vlastních výrobních procesech, ale i ve vývoji a inovacích,

-        jak se vypořádat s regulatorními požadavky v rámci EU na udržitelnost výroby a společenskou odpovědnost,

-        jaké jsou výhody a nevýhody návratu výroby z rozvojových zemí zpět do Evropy,

-        jak předat technické znalosti a manažerské zkušenosti nové generaci pracovníků.

Účastníci konference se mj. dozvědí, jak velké globální firmy standardizují své programy kontinuálního zlepšování, jaké praktické nástroje a postupy jsou k tomu využívány v různých odvětvích, jak optimalizovat rozmístění výrobních podniků z hlediska dostupnosti vhodných pracovních sil, velikosti výrobních nákladů a logistiky a jaké jsou přínosy osobních jednání zákazníků s dodavateli. V každém dni si účastníci mohou z bohatého programu vybrat ty přednášky a semináře, které nejlépe odpovídají jejich zaměření a potřebám.

V letošním roce na konferenci zazní více než třicet prezentací koncových zákazníků – předních průmyslových firem. Účastníci si budou moci vybrat z pěti sekcí: štíhlá výroba a provozní excelentnost, automatizace a technika, rozvoj pracovních sil a vedení, bezpečnost, kvalita a správa rizik a pokročilé výrobní strategie. Speciální pozornost bude věnována tzv. čtvrté průmyslové revoluci: v rámci bloku The Fourth Industrial Revolution Showcase  budou v pětiminutových prezentacích představena vybraná futuristická řešení, která mohou být významná pro výrobu v budoucnosti. Organizátoři připravili také exkurzi do závodu firmy Ford v Kolíně nad Rýnem (momentálně již plně obsazeno).

Zájemci o účast najdou bližší informace na http://www.ems-summit.com; hlásit se však mohou prostřednictvím naší redakce (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ); členové MES Centra tak získají vstup zdarma. V emailu uveďte jméno a příjmení, firmu, typ firmy (dodavatel, inženýrská firma, koncový zákazník), pracovní pozici, telefon a email.

 

Jste zde: Home Akce Konference European Manufacturing Strategies Summit 2015