Setkání výrobních ředitelů

Kdy:                     11. až 12. dubna 2019
Kde:                     Přerov, Hotel Jana
Organizátor:       Controller Institut za podpory MES Centra
 
Akce určená pro výrobní ředitele, ředitele závodů, technické ředitelé, ředitele výrobních společností či mistry. MES Centrum do tohot semináře přispělo prezentací na téma Aktuální role MES / MOM systémů v chytré výrobě.
 
Capture

Efektivní výměna informací - ISA 95

 
Kdy:  16.6.2016 
Kde:  Brno 
Organizátor:           MES Centrum 
Vstup:  pro členy MES Centra 
 
MES Centrum připravuje další kolo akce Efektivní výměna informací, která by tentokráte navázala na úspěšné školení ANSI/ISA 95. Tedy téma bude „ANSI/ISA 95 prakticky“. Akce proběhne nad připravenými příklady skutečných projektů založených na standardu ISA 95. Díky těmto příkladům budeme moci formou diskuze lépe pochopit jednotlivé konstrukce modelů standardu ANSI/ISA 95.

Bezpečnost informací ve výrobě

Kdy:  23. února 2016 
Kde:  Brno, Botanická 68a, KyPo CERIT MU
Organizátor:  MES Centrum ve spolupráci s NSMC (Network Security Monitoring Cluster) 
Vstup:  Vstup je zdarma pro členy organizace MES Centrum 
 
 
upravena 
 

Číst dál...

Efektivní výměna informací - #1

Kdy:                      15. října 2015 (14:00 - 17:00)

Kde:                      Brno, Masarykova Univerzita, Fakulta Informatiky, Botanická 68a

Organizátor:        MES Centrum

foto upravena2

Za organizace MES Centra proběhla první akce typu „Efektivní výměny informací“, která je určena pro členy této organizace. Setkání proběhlo neformálním způsobem s hlavním důrazem na vzájemnou výměnu zkušeností, postřehů, problémů apod. Hlavním tématem tohoto prvního setkání bylo Industry 4.0. O úspěšnosti této akce svědší fakt, že nám výrazně nestačil vyhrazený časový rámec.

Školení ANSI/ISA-95

isaNezůstávejte za konkurencí pozadu a zvyšte znalosti svých klíčových pracovníků v oblasti integrace výrobních informačních systémů. Mnoho výrobních podniků významně investovalo do MES / MOM řešení a do sofistikovaných ERP systémů. Nicméně tyto investice nepřinesou plné očekávání, dokud každý z těchto systémů nebude mít efektivní, robustní a udržitelný přístup k informacím ostatních systémů.
 
MES Cetrum společně s ISA EMEA uspořádalo 24. až 25. listopadu 2015 v Brně školení na standard ANSI/ISA-95 (více informací o tomto standardu naleznete zde), který je nejpoužívanějším standardem v oblasti systémové integrace výrobních informačních systémů.  Školení vedl certifikovaný školitel organizace ISA International přičemž účastníci obdrželi mezinárodně uznávaný ISA certifikát o absolvování kurzu ANSI/ISA-95.
foto
 

Číst dál...

Moderní metody v IS výroby

MES - plánování, OS Windows pro ISV, zkušenosti a mýty

Kdy: 12.6.2014

Kde: VUT Brno

Organizátor: MES Centrum  

Číst dál...

Výrobní informační systémy pro diskrétní výrobu

Kdy: 12.9.2013  9:00 - 17:00

Kde: Brno, VUT Fakulta podnikatelská

Organizátor: MES Centrum

12.9. proběhl mezinárodní odborný seminář, který byl veden Igorem Rešetnikovem. Tento seminář byl zaměřený převážně na řešení problematických otázek spojených s výrobními informačními systémy v oblasti diskrétní výroby. V detailu byly popsány odlišnosti těchto systémů mezi jedinečnou, malosériovou a sériovou výrobou, věnoval se procesu a stanovování správných kritérií výběru nového MES systému a zejména řízení projektů zavádění těchto systémů ve výrobních podnicích.

seminarRes

Číst dál...

Integrace podnikových funkcí a procesů

Kdy: 13.6.2013  9:30 - 16:30

Kde: VŠMIE, Vltavská 585/14, 150 00 Praha 5 Smíchov

Organizátor: MES Centrum

Organizace MES Centrum zorganizovala odborný seminář na téma Integrace podnikových procesů a funkcí pod vedením akreditovaného lektora Radima Adama. Tento seminář seznámil posluchače s jejich vztahy, souvislostmi a vzájemnými vazbami a následně upozornil na úskalí a případné možnosti neúspěchu při budování komplexního informačního systému v průmyslovém podniku.

seminarAdam

Číst dál...

Automatizace řízení výroby:lisovny plastů a obráběcí centra

Kdy: 19. - 20.6.2013

Kde: Moskva

Organizátor: MES Center RU, MES Centrum

Číst dál...

MES Centrum - Kickoff Meeting

Kdy: 24.1.2013

Kde: Praha, ČVUT , Technická ul., místnost č. 17

Organizátor: MES Centrum, o.s.

 

V Praze, na půdě univerzity ČVUT, proběhlo 24.1.2013 první oficiální setkání organizací, které projevili zájem o spolupráci na cílech občanského sdružení MES Centrum. Tato akce byla velmi úspěšná ne jen díky účasti velmi zajímavých zahraničních hostů, ale hlavně díky přítomnosti velkého množství významných firem působících v oblasti výrobních informačních systémů v České Republice a na Slovensku.

IMG 1252 long res

Číst dál...

Jste zde: Home Akce Semináře