Efektivní výměna informací - ISA 95

 
Kdy:  16.6.2016 
Kde:  Brno 
Organizátor:           MES Centrum 
Vstup:  pro členy MES Centra 
 
MES Centrum připravuje další kolo akce Efektivní výměna informací, která by tentokráte navázala na úspěšné školení ANSI/ISA 95. Tedy téma bude „ANSI/ISA 95 prakticky“. Akce proběhne nad připravenými příklady skutečných projektů založených na standardu ISA 95. Díky těmto příkladům budeme moci formou diskuze lépe pochopit jednotlivé konstrukce modelů standardu ANSI/ISA 95.

Bezpečnost informací ve výrobě

Kdy:  23. února 2016 
Kde:  Brno, Botanická 68a, KyPo CERIT MU
Organizátor:  MES Centrum ve spolupráci s NSMC (Network Security Monitoring Cluster) 
Vstup:  Vstup je zdarma pro členy organizace MES Centrum 
 
 
upravena 
 

Číst dál...

Efektivní výměna informací - #1

Kdy:                      15. října 2015 (14:00 - 17:00)

Kde:                      Brno, Masarykova Univerzita, Fakulta Informatiky, Botanická 68a

Organizátor:        MES Centrum

foto upravena2

Za organizace MES Centra proběhla první akce typu „Efektivní výměny informací“, která je určena pro členy této organizace. Setkání proběhlo neformálním způsobem s hlavním důrazem na vzájemnou výměnu zkušeností, postřehů, problémů apod. Hlavním tématem tohoto prvního setkání bylo Industry 4.0. O úspěšnosti této akce svědší fakt, že nám výrazně nestačil vyhrazený časový rámec.

Školení ANSI/ISA-95

isaNezůstávejte za konkurencí pozadu a zvyšte znalosti svých klíčových pracovníků v oblasti integrace výrobních informačních systémů. Mnoho výrobních podniků významně investovalo do MES / MOM řešení a do sofistikovaných ERP systémů. Nicméně tyto investice nepřinesou plné očekávání, dokud každý z těchto systémů nebude mít efektivní, robustní a udržitelný přístup k informacím ostatních systémů.
 
MES Cetrum společně s ISA EMEA uspořádalo 24. až 25. listopadu 2015 v Brně školení na standard ANSI/ISA-95 (více informací o tomto standardu naleznete zde), který je nejpoužívanějším standardem v oblasti systémové integrace výrobních informačních systémů.  Školení vedl certifikovaný školitel organizace ISA International přičemž účastníci obdrželi mezinárodně uznávaný ISA certifikát o absolvování kurzu ANSI/ISA-95.
foto
 

Číst dál...

Moderní metody v IS výroby

MES - plánování, OS Windows pro ISV, zkušenosti a mýty

Kdy: 12.6.2014

Kde: VUT Brno

Organizátor: MES Centrum  

Číst dál...

Výrobní informační systémy pro diskrétní výrobu

Kdy: 12.9.2013  9:00 - 17:00

Kde: Brno, VUT Fakulta podnikatelská

Organizátor: MES Centrum

12.9. proběhl mezinárodní odborný seminář, který byl veden Igorem Rešetnikovem. Tento seminář byl zaměřený převážně na řešení problematických otázek spojených s výrobními informačními systémy v oblasti diskrétní výroby. V detailu byly popsány odlišnosti těchto systémů mezi jedinečnou, malosériovou a sériovou výrobou, věnoval se procesu a stanovování správných kritérií výběru nového MES systému a zejména řízení projektů zavádění těchto systémů ve výrobních podnicích.

seminarRes

Číst dál...

Integrace podnikových funkcí a procesů

Kdy: 13.6.2013  9:30 - 16:30

Kde: VŠMIE, Vltavská 585/14, 150 00 Praha 5 Smíchov

Organizátor: MES Centrum

Organizace MES Centrum zorganizovala odborný seminář na téma Integrace podnikových procesů a funkcí pod vedením akreditovaného lektora Radima Adama. Tento seminář seznámil posluchače s jejich vztahy, souvislostmi a vzájemnými vazbami a následně upozornil na úskalí a případné možnosti neúspěchu při budování komplexního informačního systému v průmyslovém podniku.

seminarAdam

Číst dál...

Automatizace řízení výroby:lisovny plastů a obráběcí centra

Kdy: 19. - 20.6.2013

Kde: Moskva

Organizátor: MES Center RU, MES Centrum

Číst dál...

MES Centrum - Kickoff Meeting

Kdy: 24.1.2013

Kde: Praha, ČVUT , Technická ul., místnost č. 17

Organizátor: MES Centrum, o.s.

 

V Praze, na půdě univerzity ČVUT, proběhlo 24.1.2013 první oficiální setkání organizací, které projevili zájem o spolupráci na cílech občanského sdružení MES Centrum. Tato akce byla velmi úspěšná ne jen díky účasti velmi zajímavých zahraničních hostů, ale hlavně díky přítomnosti velkého množství významných firem působících v oblasti výrobních informačních systémů v České Republice a na Slovensku.

IMG 1252 long res

Číst dál...

Jste zde: Home Akce Semináře