Vyhodnocení konference „VÝROBA A EFEKTIVITA“

Konference s tématikou zefektivňování výrobního procesu se konala 21.11.2013 v Kongresovém centru v Brně. Byla pořádána občanským sdružením MES CENTRUM. Celkem se zúčastnil 51 odborník. Součástí byla i prezentace jednotlivých firem v přísálí, kde si mohli účastníci prakticky vyzkoušet řadu produktů a aplikací. V úvodu hlavního programu vystoupil za MES Centrum její předseda Leoš Hons, který posluchače seznámil se stávajícími i plánovanými aktivitami sdružení a následně zástupce MESA Karl Schneebauer z Německa, jenž představil tuto organizaci v širším kontextu. 

FotoCelkove

 

Následoval blok přednášek zaměřený především na přínosy a metodiky nasazování informačních systémů ve výrobě. Ing. Urban z UNISu věnoval celou svou přednášku ekonomické návratnosti IS MES, především definováním jednotlivých přínosů a podílu jejich zastoupení v rámci celkové návratnosti.  Společnost Komix s.r.o.(Ing. Bauer) se zaměřila na správnou aplikaci nastavování klíčových výkonnostních parametrů a dále (ing. Sobotka) informovala o mezinárodním projektu GloNet. Další přednáška slovenské společnosti Anasoft s.r.o. se týkala využití modelování při optimalizaci výrobních operací od detailního rozvrhu plánu po jednotlivé aktivity operátora přednášeli pánové Bílik a Brezovský .

Po delší přestávce navazoval blok, který uvedl pan ing.Havle z firmy FCC průmyslové systémy s.r.o. přednáškou o využití robotů při kontrole kvality a jejich začlenění do IS podniku, následovala uživatelská přednáška pana ing. Nejdla z výrobního podniku Gerresheimer Horšovský Týn, s.r.o., který uvedl konkrétní přínosy nasazení modulů IS třídy MES ve výrobě. Závěr patřil ing. Hruškovi z firmy IS Berghof s.r.o. a přednášce o využití regulačních postupů při zefektivňování a laďení  ERP systémů v průmyslu.

Konference byla jednou z dalších akcí o.s. MES CENTRUM, které si primárně klade za cíl rozšiřování informací, zkušeností a metodik mezi odbornou veřejnost s hlavním zaměřením na konečného uživatele. Na konferenci „Výroba a efektivita“ převažovali zástupci průmyslu, což plně koresponduje se zadanými cíli. I na rok 2014 je plánována řada seminářů a akcí. Bližší informace jsou k nalezení na stránkách www.mescentrum.cz.

Prezentace ke stažení jsou k dispozici na: Konference vyroba a efektivita

 

Jste zde: Home Články Mes Články Vyhodnocení konference „VÝROBA A EFEKTIVITA“