Digitální továrna Siemens Amberg

 99,99885% = dosažená kvalita výroby.
Po celá léta diskutovali vědci o tom, jak se bude výroba měnit. Podstatné elementy "inteligentní" továrny budoucnosti lze shlédnout v „Elektronické továrně Siemens“ v Ambergu. Již dnes tam komunikují produkty se stroji a všechny procesy jsou IT optimalizovány a IT kontrolovány – při minimální četnosti chyb. 

Číst dál...

Industrie 4.0 v oblasti průmyslu a tisku

 V Německu a dalších vedoucích evropských průmyslových zemích v továrních halách straší nový pojem: Industrie 4.0. nástupci vědy, politiky i praxe hovoří o příchodu čtvrté průmyslové revoluce.
Řada vedoucích pracovníků se však ptá: není to jen humbuk, jak se o něm zmiňuje gartnerovská hype křivka, která již každoročně dvacet let komentuje aktuální stav a směřování nových technologií?

Číst dál...

Německá koncepce „Průmysl 4.0“ pomáhá Číně stát se světovým ekonomickým hegemonem

Industry4Německo upevňuje své vztahy s Čínou v oblasti průmyslových inovací. Průmysl 4.0 je pro Čínu odrazovým můstkem: Podle čínských odhadů by průmysl mohl zvýšit svou produktivitu o 25 až 30 procent. Z krátkodobého hlediska se jedná o výhodnou dohodu pro Německo. Je ale velmi pravděpodobné, že Německo tak pomáhá Číně pohltit světový trh, tedy i ten jeho. Znovu stojí za to upozornit, že český průmysl se na ničem podobném nepodílí a pokud, pak jen dodávkami pro vyspělejší ekonomiky. Je předurčen k tomu, aby v budoucnosti paběrkoval. 

Číst dál...

Hannover Messe 2015

HannoverNezapomeňte, že již příští týden proběhne nejvýznamnější veletrh v oblasti MES systémů v blízkém okolí. Hannover Messe jako jedna z nejvýznamnějších světových průmyslových výstav má zároveň nezastupitelnou roli iniciátora investic do technologií a automatizace. Průmysl se ve velké míře podílí na světových trendech jakými je udržitelnost, mobilita, urbanizace a obnovitelnost zdrojů.

Číst dál...

Jste zde: Home Články Aktuality