Klíčem k úspěchu je efektivní výroba. MES PHARIS vám může k efektivní výrobě pomoci!

Ještě před několika lety bylo možné hledat konkurenční výhody v oblasti technologie. Novější a efektivnější stroje, nástroje a přípravky vždy umožňují dosažení efektivnější výroby, a tím i konkurenční výhody. Nicméně moderní technologie se začíná stávat standardem a lze jen velmi těžko v této oblasti výrazně předstihnout konkurenci. A právě v tento okamžik je zapotřebí hledat nové možnosti, ve kterých je stále mnoho prostoru pro zvýšení efektivity výrobního procesu. Tento článek prezentuje tyto možnosti na několika příkladech a dále je doplní o informace spojené s výrobním informačním systémem MES PHARIS, který pro řešení naznačených problémů můžete využít. MES PHARIS je produktem české společnosti UNIS, a.s. jehož počátky sahají do roku 2001. MES PHARIS je unikátním výrobním informačním systémem zaměřeným především na diskrétní výrobu.

Číst dál...

GloNet

 

Glonet je lokální podniková síť zaměřená na zákaznickou spolupráci. GloNet má statut výzkumného projektu, pod záštitou Evropské Komise, FP7-ICT. Česká společnost KOMIX, specializující se zejména na dodávky informačních systémů a aplikací na klíč či na integrační nebo transformační projekty, je jednou ze sedmi evropských organizací, které se na projektu podílí.

Číst dál...

Moderní plánování a řízení výroby:lisovna plastů

Společnost FOREZ rozjela MES v ostrém provozu nejen v lisovně plastů.  Se svými cca 250 zaměstnanci řeší převážné dodávky pro oblast automobilového a elektrotechnického průmyslu. Konstrukčními kapacitami se řadí mezi největší nástrojárny v České republice. Své zkušenosti rovněž prokazuje v oblasti lisování plastů a kovů. V roce 2011 vybudoval FOREZ v Ostrově zcela novou moderní lisovnu kovů. V tomto článku chci přiblížit implementace (instalace) MES systému na konkrétním projektu.

Číst dál...

Jste zde: Home Články Případové studie