Vestavěný OPC UA server ve vstřikovacích lisech

 Jako jeden z předních výrobců vstřikovacích lisů, Arburg neustále hledá možnosti jak navýšit užitnou hodnotu svých strojů. Mezi hlavními požadavky jejich zákazníků jsou jednoduchá instalace, uvedení do provozu a údržba. Vertikální integrace, konfigurace, vizualizace a diagnostika vstřikovacích lisů v systémech vyšší úrovně samozřejmě hrají také velkou roli. Arburg, se svým vývojovým týmem, vyvinul vestavěný OPC UA server, který je integrovaný přímo ve vstřikovacím lisu.

Tento server je ve stroji již předinstalovaný a nakonfigurovaný, což eliminuje potřebu návštěvy servisního technika přímo u zákazníka. Vzhledem k tomu, že vstřikovací stroje Arburg využívají pro svůj chod operační systém VxWorks, výše popsané řešení by nebylo možné s klasickou OPC technologií (v takovém případě by bylo zapotřebí použití dodatečného počítače). Heinrich Muller, Vedoucí vývoje ve společnosti Arburg, poukazuje na výhody implementovaného řešení: „Pro nás, jako výrobce vstřikovacích lisů, nám OPC Unified Architecture poskytuje jednoduchou a výhodnou cestu k integraci našich vstřikovacích strojů s informačními systémy vyšší úrovně. OPC UA rovněž umožňuje našim zákazníkům velmi jednoduchou konfiguraci, monitorování a analyzování dat v našich strojích.“

Jak je vidět, relativně nový OPC UA standard začíná pronikat do reálných aplikací. Který z MES systémů působící na Českém a Slovenském trhu jako první příjde s integrovaným OPC klientem, který by umožnil koncovému zákazníkovi připojit se k OPC UA serveru bez asistence dodavatele řešení?

Jste zde: Home Články Standardy Vestavěný OPC UA server ve vstřikovacích lisech